1391/9/24 جمعه
فیلم سینمایی از فریاد تا ترور


از فریاد تا ترور

1359


محصول           : پوریکا فیلم

کارگردان          : منصور تهرانی

تهیه کننده        : محمدرضا محمد یاری

فیلمنامه           : منصور تهرانی

فیلمبردار          : سید محمد قاضی 

موسیقی متن   : منصور تهرانی

هنرپیشگان       : مصطفی طاری، فریده ورجاور، عزت الله رمضانی فر، ایرج رضایی، تورج مهرزاد، مسعود طلایی پور، مازیار بازیاران و کاظم افرند نیا.

35 میلیمتری، سیاه و سفید

*  سه یار دبستانی، «حسین»، «داود» و «رضا» پس از پانزده سال یکدیگر را می‌جویند. حسین به لحاظ اعتیاد از دست رفته است. داود راننده ی رئیس دادرسی ارتش است و رضا در گروه مبارزان، مأموریت پیدا کرده که رئیس دادرسی ارتش را ترور کند.

حسین در جوی بدون آب خیابان جمشید می‌میرد. داود نیز در جریان عملیات تروری که رضا مأمورش است، در می گذرد. و رضا پس از انجام ترور، زخمی و با تنی رنجور از راه آب خیابان، خود را نجات می‌دهد و به مسیری می‌رود که بایستی ادامه پیدا کند.

**  از چهارشنبه پنجم شهریور 59، تولید دیگری از بعد از انقلاب روی پرده می‌رود. از فریاد تا ترور کار اول دیگری است که مشخصه‌های فیلم‌های اخیر، شکنجه، شعار، مبارزه‌ی مسلحانه، ساواک و ... را به صورت داستان پرشاخ و برگی از فساد و ظلم تا قیام و مبارزه، با گذاری به وادی عشق و فداکاری و اشک و آه و ... ارائه می‌کند.

فیلم را منصور تهرانی ساخته است که پیش از این سازنده‌ی فیلم‌های کوتاه، سراینده‌ی ترانه و مصنف موسیقی برای فیلم‌ها بوده و اعتباری درخور نیز کسب کرده است. اما در تجربه‌ی نخست فیلمسازیش در سینمای حرفه‌ای، نشانی و تأثیری از هنرمندی باتجربه و بالنسبه موفق به دست نمی‌هد.


عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر