بنر سایت
 
1399/9/30 يكشنبه
سالروز عید ولادت‌ حضرت‌ مسیح گرامی باد

سالروز عید ولادت‌ حضرت‌ مسیحعیسی‌بن‌مریم‌، کلمه‌ی‌ خداوند و بنده‌ی‌ برگزیده‌ و پیامبر بزرگ‌ او را به‌ عموم‌ مسیحیان‌ و مسلمانان‌ و معتقدان‌ آن‌ حضرت‌، بویژه‌ به‌ هم‌ میهنان‌، مسیحی‌ تبریک‌ می‌گوییم‌.
عیسیمسیح‌ مجهز به‌ معجزه‌ و دعوت‌ الهی‌ برای‌ نجات‌ بشر از ظلمات‌ شرک‌ و کفر و جهل‌ و ظلم‌ و رسانیدن‌ وی‌ به‌ نور معرفت‌ و عدل‌ و عبودیت‌ پروردگار مبعوث‌ گشت‌ و در همه‌ی‌ مدت‌ اقامت‌ خود در میان‌ انسانها لحظه‌ای‌ در مبارزه‌ با بدی‌ و دعوت‌ به‌ نیکی‌ درنگ‌ نفرمود.

و این‌ درسی‌ است‌ که‌ مسیحیان‌ و مسلمانان‌ که‌ معتقدان‌ به‌ نبوت‌ آن‌ بزرگوارند باید فراگیرند.

امروز بشر بیش‌ از همیشه‌ نیازمند آن‌ تعالیم‌ است‌ و اسلام‌ که‌ مکمل‌ آئین‌ مسیح‌ است‌ دعوت‌ به‌ خیر و صلاح‌ و کمال‌ را سرلوحه‌ی‌ برنامه‌ی‌ خود قرار داده‌ است‌.

بشر گمراه‌ با برخورداری‌ از قدرت‌ بیکرانه‌ی‌ طبیعت‌ که‌ به‌ برکت‌ علم‌ خداداده‌، بدان‌ دست‌ یافته‌، در جهت‌ مقابل‌ آن‌ هدفها گام‌ برمی‌دارد و وظیفه‌ی‌ پیروان‌ ادیان‌ الهی‌ را سنگین‌تر می‌کند.

قدرتها و دولتهای‌ مسلط عالم‌ که‌ در زیر نام‌ و پوشش‌ مسیحیت‌ در واقع‌ مادی‌ و بی‌خبر از رفتار و تعلیم‌ حضرت‌ مسیح‌اند فضای‌ زیست‌ را بر ملتها و افراد مظلوم‌ تنگ‌ کرده‌اند و از هیچ‌ ستمی‌ بر آنها فروگذار نمی‌کنند. مصیبت‌بارترین‌ نمونه‌ها را در وضعیت‌ فعلی‌ دنیا می‌توان‌ جست‌.

ظلم‌ و تعدی‌ کم‌نظیر صربها و کرواتها به‌ مسلمانان‌ بوسنی‌ و هرزگوین‌ و تجاوزهای‌ مکرر دولت‌ ارمنستان‌ به‌ جمهوری‌ آذربایجان‌، از این‌ قبیل‌اند و بیشک‌ قدرتهای‌ بزرگ‌ به‌ دلایل‌ متعدد در گناه‌ این‌ حوادث‌ تلخ‌ و اسف‌بار شریک‌اند.

این‌ جانب‌ از خداوند متعال‌ درخواست‌ می‌کنم‌ که‌ نور هدایت‌ خود را بر بشریت‌ فرو بتابد و نیروهای‌ نیکی‌ و صلاح‌ و عدل‌ را بر نیازهای‌ شر و زشتی‌ و ستم‌ پیروز فرماید.

و لازم‌ می‌دانم‌ قدردانی‌ خود را از موضع‌گیریهای‌ هم‌ میهنان‌ عزیز مسیحی‌ درباره‌ی‌ قضایای‌ جاری‌ منطقه‌ و جهان‌، ابراز دارم‌.

بیانات حضرت آیت الله سیدعلی‌ خامنه‌ای‌
13/10/72

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر