بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
پربیننده ترین
1397/3/21 دوشنبه
عوامل رژیم پهلوی سعی و تلاش دارند تا رژیم پهلوی را تطهیر کنند
نشست شبی با خاطره ها با حضور جمعی از زندانیان سیاسی مسلمان قبل انقلاب


 
در چهلمین سال از پیروزی انقلاب اسلامی ،موزه عبرت ایران مراسم  یاد سالهای صبر و مقاومت را با حضور جمعی از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب برگزار کرد.
این مراسم صمیمی با خاطره گویی زندانیان سیاسی انقلابی برگزار شد و شرکت کنندگان در این دورهمی خاطره انگیز از سلول ها و بندهای مختلفی که روزگاری شکنجه گاه انان توسط رژیم طاغوت شاهنشاهی بود  خاطراتی را بازگو کردند.
در این مراسم آقایان حسین شریعتمداری ، دکتر جواد منصوری، بشارتی و رضویان از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب گوشه هائی از خاطرات خویش را برای حاضران بازگو کردند.
آزاده و نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان بیان داشت:رسولی از شکنجه گران ساواک بر این تصور و باور بود که هیچ اتفاق و تحولی  به جهت مبارزات مردم در ایران رخ نخواهد داد و خطاب به ما زندانیان می گفت بی جهت خود را خسته نکنید و از مبارزه با شاه نتیجه ای نخواهید گرفت.
آقای منصوری اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تشکر از برگزاری این مراسم ، ماجرای مست بودن منوچهری از سربازجویان و شکنجه گران کمیته مشترک را یادآوری کرده  و به رفتار بسیار خشن و دور از انسانیت وی با زندانیان  اشاره و ماجرای تبعید خود از زندان قصر به زندان کرمانشاه و سپس مشهد را بیان  و وضعیت برخی از سران ارتش و ساواک را در روزهای پایانی عمر رژیم پهلوی برای حاضران بازگو کرد.
آقای بشارتی با بیان کشیدن یکی از ناخن های انگشت دست خویش توسط شکنجه گران کمیته مشترک به وضعیت اسف بار  درمان در کمیته مشترک پرداخت و آقای رضویان از گروه فجر انقلاب به خاطره ملاقات خویش با مادرش پس از دادگاهی که اکثر اعضای گروه فجر انقلاب به اعدام و برخی مانند ایشان به حبس ابد محکوم شده بودند ، اشاره نمود.
مدیر موزه عبرت ایران ضمن خیر مقدم به زندانیان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی  طی سخنانی اظهار داشت:از همکاری شما زندانیان سیاسی جهت بازسازی شکنجه گاه رژیم پهلوی و تبدیل آن به موزه سپاسگزاریم.
آقای حسن پور از همکاری صمیمانه سازمان میراث فرهنگی به ویژه آقای دکتر کارگر با موزه عبرت ایران قدردانی کرده واز آقای شاه آبادی معاون صدای سیمای جمهوری اسلامی ایران به جهت همکاری و تشریک مساعی با موزه عبرت ایران تشکر کرد.
مدیر موزه عبرت ایران اشاره نمود که عوامل رژیم پهلوی سعی و تلاش دارند تا رژیم پهلوی را تطهیر کرده و در همین راستا موزه عبرت ایران توانسته است  به طور جدی این حرکت خزنده را خنثی کند.
ایشان یادآوری کردند که طی سال های گذشته یک میلیون و ششصدو هفتاد هزار نفر از موزه بازدید کرده و بنا بر ارزیابی مراکز ذیربط موزه عبرت ایران جزو پر مخاطب ترین موزه ها محسوب شده و تا کنون کتاب های داستانی بر اساس زندگینامه مبارزین قبل از انقلاب را چاپ و منتشر کرده است.
مدیر موزه عبرت ایران در پایان اشاره کرد که در سال های گذشته موزه عبرت ایر ان در  استان های خوزستان، اصفهان ، مشهد ، اردبیل و همدان نمایشگاه های ویژه استانی را برگزار کرده است.
همچنین در این مراسم دونفر از شاعران به قرائت سروده های خویش  پرداختند.
این مراسم در غروب روز یکشنبه ۲۰ خرداد 97مصادف با بیست و پنجمین روز از ماه مبارک رمضان پس از اقامه نماز جماعت و صرف افطار برگزار شد.
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ