بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
پربیننده ترین
1397/2/6 پنجشنبه
یادواره شهید آیت‌الله مهدی شاه‌آبادی و تجلیل از شهدای روحانیت در دفاع مقدس
آیین بزرگداشت شهید آیت‌الله مهدی شاه‌آبادی و تجلیل از شهدای روحانیت در دفاع مقدس، ششم ارد‌یبهشت ماه 1397 در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
این یادواره به همت ستاد بزرگداشت شهید آیت‌الله شاه‌آبادی، ستاد یادواره شهدای روحانی و ایثارگر تهران بزرگ و همکاری موزه عبرت ایران، جهت نکوداشت اندیشه‌های والای آن شهید بزرگوار و تکریم و تبیین ارزش‌های شهدای روحانی دفاع مقدس، همزمان با سی و چهارمین سالگرد آن استادزاده معزز برگزار گردید.
در این مراسم، از کتاب «مرغ غریب عشق» با موضوع زندگی شهید آیت الله مهدی شاه آبادی، رونمایی و از چند خانواده معزز شهید مدافع حرم تجلیل شد.
شهید آیت الله مهدی شاه‌آبادی از فعالان و مبارزان سیاسی پیش از انقلاب بود که برخی دروس حوزوی را در محضر مبارک امام خمینی(ره) فراگرفت و بارها در زمان طاغوت زندانی و تبعید شد.
وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نمایندگی از مردم تهران به مجلس شورای اسلامی راه یافت اما در عین حضور فعال و پرشور در خانه ملت، همواره از هر فرصتی برای حضور در جبهه‌ها و دفاع از ارزش‌ها و روحیه دادن به رزمندگان کفرستیز اسلام استفاده می کرد. وی در دوره دوم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده تهران وارد خانه ملت شد اما همچنان حضور در جبهه و جنگ و جهاد را به سایر مسایل ترجیح داد تا سرانجام در روز ششم اردیبهشت سال ۱۳۶۳ در جزیره مجنون به شهادت رسید.
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ