بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
پربیننده ترین
1396/12/12 شنبه
تقدیر از موزه عبرت ایران به عنوان ناشر برتر
در دومین همایش مقابله با تحریف تاریخ معاصر و تطهیر پهلوی صورت گرفت

در دومین همایش مقابله با تحریف تاریخ معاصر و تطهیر پهلوی که عصر روز یکشنبه ششم اسفند 1396 در حوزۀ هنری انقلاب اسلامی برگزار شد، از موزه عبرت ایران نیز تقدیر شد.
در این همایش که بسیاری از محققین عرصه تاریخ‌نویسی انقلاب اسلامی، نویسندگان، شاعران ادبیات انقلاب اسلامی و مدیران موسسات و ناشرین حوزة انقلاب اسلامی حضور داشتند، در بخش تاریخ شفاهی و پژوهش، لوح تقدیر به قاسم حسن‌پور از موزه عبرت ایران اهدا گردید.
شایان ذکر است که در روز اول این همایش که در روز شنبه پنجم اسفند برگزار شد، حسن‌پور ضمن بیان اهمیت نشر کتاب با موضوع افشای ماهیت رژیم پهلوی و راهکاریی در این زمینه به حاضرین، رویکرد موزه عبرت ایران برای مقابله با تحریف تاریخ معاصر و تطهیر پهلوی را تشریح و به نقطه‌نظراتی در این زمینه و دورنمای آن پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود، کار حوزه هنری در ساخت فیلم‌های کوتاه با عنوان «دوره رضاخانی» را ستود و استفاده از اسناد و مدارک متقن تاریخی در ساخت هنرمندانه در قالب فیلم‌های یک دقیقه‌ای را موثرتر از بسیاری فیلم‌ها و سریال‌هایی دانست که با صرف هزینه‌هایی هنگفت در موضوع انقلاب اسلامی و رژیم پهلوی در داخل کشور ساخته شده‌اند.
گفتنی است که در این مراسم، علاوه بر موزه عبرت ایران، از برخی دیگر از ناشران و موسسات حوزه پژوهش‌های تاریخی همچون مؤسسه مطالعات تاریخ معاصرایران، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، شهرستان ادب و نشر قدر ولایت نیز به خاطر فعالیت موثر و نتیجه‌بخش در این عرصه تقدیر به عمل آمد.
شایان ذکر است که موزه عبرت ایران در کارنامة یک سال اخیر خود، علاوه بر رمان «شب ناسور» به قلم ابراهیم حسن‌بیگی و کتاب استنادی ـ تاریخی همچون «شکنجه‌گران می‌گویند» که اخیراً به چاپ ششم رسیده و بسیاری از کتاب‌های مربوط به تاریخ شفاهی، کتاب‌هایی نیز در قالب زندگینامه داستانی با عناوین «لتاک» به قلم محمدحسین نیک‌نامیان (بر اساس خاطرات حمید حاجی عبدالوهاب)، «من پسر شاه نیستم» به قلم اصغر فکور (بر اساس خاطرات تقی رفیع‌زاده)، «شش و پنجاه و نه» به قلم نرجس فرحانی‌فر (بر اساس خاطرات مرحوم حسین خدادادی) ، «زخم سکوت» به قلم وحید قاسمی (بر اساس خاطرات محمد جهان‌بین) و «گلوله‌های کاغذی» به قلم اصغر فکور (بر اساس خاطرات حسین طهرانی زمانی) را منتشر کرده است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ