1394/6/16 دوشنبه
صرفاً جهت اطلاع!!
کامران نجف زاده، خبرنگار واحد مرکزی خبر امروز در موزه عبرت ایران سوژه خبر شد!
به گزارش روابط عمومی موزه عبرت ایران، کامران نجف زاده، خبرنگار و مجری خبر سیما امروز دوشنبه 16 شهریور 94 از موزه بازدید کرد.
نجف زاده در بازدید از پلاکهای اسامی زندانیان سیاسی قبل از انقلاب، وجه مشترک مبارزین رژیم شاهنشاهی را «مبارزه با شاه» عنوان کرد و گفت:
«جالب است در بین این اسامی که می‌بینم، اسامی‌ای هستند که خیلی خاص هستند. از برخی از نویسنده‌های خیلی معروف و مشهور گرفته تا کلاً طیف‌های مختلف سیاسی. اینجا می‌بینیم که حداقل یک وجه مشترک مبارزه که با شاه باشد داشته‌اند و دیدگاهشان با هم نزدیک بوده در حالی که الآن دیدگاه‌هایشان با هم متفاوت شده است. آن موقع بر سر مخالفت با شاه و رژیمش با هم همدل بوده‌اند و ریاضت کشیده‌اند و آدم‌ها، آدمهایی از طیف‌های مختلف، سیاستمدار متعادل، سمت چپ، متعادل سمت راست و ...
این که از همه طیف‌ها در اینجا بوده‌اند پروسه جالبی هست. کسانی که یک زمانی علیه شاه قیام کرده بودند و دلهایشان بسیار با هم نزدیک بوده‌ است برای برانداختن رژیم پهلوی. بعضی از آنها نویسندگانی هستند که الآن در ایران نیستند ولی آن زمان بر سر یک نقطه اشتراک داشته‌اند و آن هم بحث شاه بوده است.»
وی «ژورنالیستی‌ترین قسمت موزه» را خودورهای تشریفاتی تیمسار نصیری و فردوست نامید که از آنها باقی مانده و هنوز هم موتورهایشان روی آنهاست.
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر