1393/4/25 چهارشنبه
تاريخي آغشته به خون و سرشار از افتخار

سه‌شنبه 24 تير، مهدي فرجي مدير شبكه يك به همراه جمعي از مديران شبكه اول سيما از موزه عبرت ايران بازديد كردند.
اين بازديد از ساعت 19 آغاز و تا زمان افطار به طول انجاميد.
مديران شبكه اول سيما در بازديد‌هاي خود از بخش‌هاي مختلف اين موزه از جمله اتاقهاي شكنجه كه وسايلي چون  تخت شلاق، آپولو، قفس داغ و آويزان كردن وجود داشت و همچنين  اتاق آرش و سلولهاي عمومي و انفرادي بازديد كردند.
مدير شبكه يك سيما در حاشيه اين بازديد گفت: اين چندمين باري است كه از موزه عبرت ايران بازديد مي‌كنم و هر بار كه به اين مكان مي‌آيم براي من يادآور ايستادگي‌ها، مبارزات و مجاهدت‌هاي مردان و زناني است كه براي به ثمر نشستن انقلاب اسلامي‌ تلاش كرده و جان خود را فدا كرد‌ه‌اند.
فرجي افزود: فضاي اين موزه بسيار مخوف است و نشان مي‌دهد كه رژيم منحوس پهلوي تا چه ميزان به اختناق و ديكتاتوري معتقد بود و براي بقاي نظام خود به وسيله ساواك به هر جنايتي دست مي‌زد.


مدير شبكه اول سيما تصريح كرد: شبكه يك براي استفاده از اين ظرفيت تاكنون برنامه‌هاي مختلفي داشته و بنا هم داريم تا در آينده با صحبتي كه با مسئولان موزه داشتيم، توليداتي را داشته باشيم.
فرجي اين موزه را نشانه سخت‌ترين شكنجه‌ها و پايمردي‌ها و مقاومت‌هاي مردم مبارز و حق طلب دانست.
مدير گروه معارف شبكه اول سيما هم كه در اين بازديد حضور داشت، گفت: انعكاس اين قصه كار يك روز و دو روز نيست زيرا اين‌ها بخشي از تاريخ كشور ما محسوب مي‌شود، تاريخي كه هم آغشته به خون و هم سرشار از افتخار است.
مصطفي توكليان افزود: هرقدر اين تاريخ بيشتر در جامعه ما تعريف شود جوانان ما نيز نسبت به تاريخ سربلند خود آشنايي بيشتري پيدا مي‌كنند.
وي تصريح كرد: شبكه يك سيما هم تا جايي كه بتواند وقايع ننگين زمان شاه را منعكس كند، در اين راه قدم بر خواهد داشت.
به گفته مدير گروه معارف شبكه اول سيما بدون ريخته شدن اين خون‌ها انقلاب اسلامي‌ ايران به ثمر نمي‌رسيد و شكوفايي و پيروزي انقلاب مرهون اين ايثارگري‌ها است.
قاسم حسن پور مدير موزه عبرت ايران هم در جمع مديران شبكه اول سيما با تشكر از رسانه ملي به خاطر انعكاس واقعيات رخ داده در اين زندان در زمان شاه مخلوع گفت: در سال 93 برنامه‌اي از شبكه يك پخش شد به نام « عيد آن سالها » كه اين برنامه به خاطرات عيد زندانيان زندان ستم شاهي اختصاص داشت و البته خيلي هم با استقبال مخاطبان مواجه شد.
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر