پربیننده ترینآیین رونمایی از تندیس شهید مطهری با حضور رپیس مجلس شورای اسلامی و وزیر اطلاعات آیین رونمایی از تندیس متفکر شهید آیت الله مرتضی مطهری صبح امروز (یکشنبه) ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ با حضور دکتر علی لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی, حجت الاسلام دکتر سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات, خانواده آن شهید بزرگوار و جمعی از زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب اسلامی در محل موزه عبرت ایران برکزار گردید. آیین رونمایی از تندیس متفکر شهید آیت الله مرتضی مطهری صبح امروز (یکشنبه) ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ با حضور دکتر علی لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی, حجت الاسلام دکتر سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات, خانواده آن شهید بزرگوار و جمعی از زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب اسلامی در محل موزه عبرت ایران برکزار گردید.

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در ابتدای این مراسم اعلام داشت: در ماجرا و سرگذشت  گذشتگان درس‌های آموزنده‌ای برای خردورزان وجود دارد.

وی افزود:‌ تفسیر ماجرا و سرنوشت مبارزین در موزه عبرت برای انسان‌های با ایمان هدایت‌گر و آموزنده است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: اندیشه‌های شهید مطهری علیرغم  گذشت 41 سال از شهادت وی، هیچگاه  غبار فرسودگی و کهنگی بر افکار او ننشسته است چرا که افکار او ریشه در اسلام ناب محمدی دارد.

سپس آقای دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: موزه عبرت واقعاً موزه عبرتی است که اگر نسل جوان آنجا را از نزدیک مشاهده کند که در دوران ستمشاهی چه مجاهدت‌هایی برای انقلاب اسلامی صورت گرفته است قدر و منزلت این نظام را بیشتر متوجه خواهد شد.

لاریجانی با اشاره به تأسیس کمیته مشترک در دوران پهلوی گفت: این کمیته با کمک سیا و موساد ایجاد شده که نشان‌دهنده دست‌نشاندگی دوران ستمشاهی بوده است.

وی گفت: شاه دستور خود را از سفرای انگلیس و آمریکا می‌گرفت و این موضوع در خاطرات علم به صراحت وجود دارد که نشان‌دهنده سطح نازل و دست‌نشاندگی رژیم سابق است

لاریجانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری درباره شهید مطهری فرموده‌اند که او ایدئولوگ نظام جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: شهید مطهری فکر نوینی را به وجود آورد که انقلاب اسلامی بتواند با توانمندی فرهنگی خود این نظام را به وجود آورند. 

رئیس مجلس گفت: شهید مطهری درباره انقلاب دغدغه داشته و برای آینده و نحوه تحقق آن اندیشه و برنامه داشته است. 

* دغدغه شهید مطهری در شب شهادتش اقتصاد اسلامی بود

لاریجانی خاطرنشان کرد: با وجود برخی کاستی‌ها در انقلاب اسلامی بعد از گذشت 41 سال از پیروزی آن اما شهید مطهری از همان ابتدا دغدغه رفع مشکلات این نظام را داشته است و حتی در کیف همراه شهید مطهری در شب شهادتش دست‌نوشته‌ای با عنوان اقتصاد اسلامی و رفع مشکلات آن وجود داشت. 

همچنین پس از اظهارات دکتر علی لاریجانی ریاست مجلس وحجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات از تندیس شهید آیت الله مطهری در موزه عبرت ایران رونمایی شد و سپس ایشان به بازدید از موزه پرداختند.