بنر سایت
 
1398/4/19 چهارشنبه
بازدید برادر شهیدان جهان آرا از موزه عبرت ایران
سید محمدحسین جهان‌آرا در بازدید از موزه عبرت ایران:
از محل دفن برادرم سیدعلی از سوی ساواک، هیچ اطلاعی نداشتیم

 سید محمدحسین جهان‌آرا روز سه‌شنبه 18 تیر 1398 در بازدید از موزه عبرت ایران، در گفتگو با روابط عمومی این موزه، ضمن اشاره به فرازهایی از مبارزات اعضای خانواده‌ جهان‌آرا، گفت که از زمان و محل دقیق شهادت برادرم سیدعلی در قبل از انقلاب، اطلاع نداشتیم.
وی در توضیح این موضوع، با اشاره به رفتار ساواک در عدم اطلاع مدفن شهدای زیر شکنجه به خانواده‌ها گفت: بعد از اطلاع از شهادت برادرمان سیدعلی، بنا به شنیده‌ها، به محل دفن سه تن از شهدای انقلاب رفتیم و قریب به یقین، فکر کردیم یکی از آن سه نفر، محل دفن شهید سیدعلی باشد.
وی همچنین به مبارزات برادرشان سید محسن و خواهرشان خانم سیده صدیقه جهان‌آرا نیز اشاره کرد و گفت: ساواک در همان سال‌ها برای یافتن برادرمان شهید محمدعلی تلاش زیادی کرد و یک بار هم خواهرمان را به کمیته مشترک منتقل و سعی کرد از طریق وی به شهید محمدعلی برسد که ناکام ماند.
سید محمدحسین همچنین در این بازدید، با بیان خاطراتی از مبارزات انقلابی خودش در اهواز گفت که خود نیز به خاطر فعالیت‌های سیاسی، از ابتدای بهمن 1357 تا 21 بهمن همان سال در ساواک اهواز بازداشت شده است.
وی در خاتمه، ضمن اشاره به ضرورت پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی، به نقش موثر موزه عبرت ایران در بازتاب تلاش مبارزان دوران ستمشاهی، به سیاه‌نمایی‌ها و اطلاعات سازمان‌یافته از سوی دشمنان انقلاب در شبکه‌های مجازی اشاره و از نسل جوان کشور خواست با مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی، از موزه عبرت ایران بازدید نمایند.
شایان ذکر است که سیدمحمدحسین جهان‌آرا برادر شهیدان سیدمحمدعلی (فرمانده سپاه خرمشهر) و سیدعلی (شهید دوران طاغوت) است.
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر