بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
پربیننده ترین
1396/8/10 چهارشنبه
افتتاح مراسم اردوی دانش آموزی در موزه عبرت ایران
در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رویش جوان انقلابی و همچنین به منظور ارتقای سطح معنوی دانش آموزان شهر تهران، مراسم  افتتاحیه سلسله اردوهای استکبار ستیزی به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی توسط سپاه حضرت محمدرسول ا...(ص) تهران بزرگ ساعت 10صبح امروز دهم آبان با حضور دانش آموزان و فرهنگیان در محل موزه عبرت ایران واقع در: میدان امام خمینی(ره) - ابتدای خیابان فردوسی - کوچه طبس به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه عبرت ایران، پس از قرائت قرآن مجید، جناب سرهنگ پاسدار مرادی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان نقش دانش آموزان را در مبارزه با استکبار ستیزی به آنها یادآور شد.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی و امور بین الملل  موزه عبرت ایران؛ عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم افتتاحیه اردوهای استکبارستیزی که در موزه عبرت تهران برگزار شد اظهار داشت: مهمترین فردی که قرآن کریم به عنوان مستکبر می شناسد شیطان است. کبر و استکبار مقابل یکتاپرستی و خداپرستی قرار دارد و مستکبران همیشه زیاده خواه هستند.


مهندس باقری، در موزه عبرت ایران به دانش آموزان گفت: در این مکان مستکبران موحدان را بازجویی و شکنجه می کردند. موزه ها آزمایشگاه و کارگاه درس تاریخ و علوم اجتماعی هستند.
وی ادامه داد: همه مستکبران دنیا جا پای شیطان گذاشته اند. امام خمینی(ره) درست گفته است که امریکا شیطان بزرگ است. ایشان می گفتند چرا امریکایی ها باید در کشور ما مصونیت قضایی داشته باشند. زیاده خواهی یعنی اینکه امریکا بگوید ایران نباید راجع به عراق و سوریه اظهارنظر کند ولی من از آن طرف دنیا حق دارم در کار این کشورها دخالت کنم. پس هر کس می گوید من خداپرست هستم باید با شیطان و بااستکبار مبارزه کند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با معرفی موزه عبرت ایران به عنوان مکانی که موحدان در مقابل مستکبران قرار می گرفتند گفت: در زمان پهلوی با موحدان مستکبرانه برخورد می کردند. آنها را به این مکان می آوردند و ساواک آنها را بازجویی و شکنجه می کرد و با بازدید از این مکان خواهیم دانست مستکبران در 50 -40 سال پیش چه می کردند.
باقری در پایان خطاب به دانش آموزان حاضر در مراسم بیان کرد: آینده ایران در دستان شماست. من پانزده یا بیست سال دیگر، شما را می بینم که مسئولیتی در کشور دارید؛ کاری کنید که ما هرکجا که هستیم به شما افتخار کنیم.


در این مراسم قاسم حسن‌پور مدیر موزه عبرت ایران طی سخنانی گفت: استکبار جهانی با ساقط کردن دولت قانونی ضمن یک کودتا محمدرضا پهلوی را در این کشور حاکم کرد و برای بقا وحفظ این رژیم استبدادی سه اقدام مهم انجام داد. نخست ساواک را تاسیس و بعد رکن دو را در ارتش  به وجود آورد و همزمان دفتر ویژه اطلاعات را نیز تاسیس کرد. با آغاز نهضت و قیام حضرت امام خمینی(ره) مبارزات مردم گسترش پیدا کرد و هر کس را به نوعی مرتبط با مسائل نهضت امام بود دستگیر و برای شکنجه به این زندان منتقل می کردند.
حسن پور تاکید کرد بازسازی صحنه های  شکنجه با استفاده از خاطرات زندانیان سیاسی قبل از انقلاب از این بازداشتگاه مخوف، انجام شده است. حسن پور همچنین به ذکر خاطراتی از زندانیان سیاسی دکتر علی موسوی گرمارودی و همسرش و نیز سرکار مرحوم خانم دباغ پرداخت.


از دیگر برنامه‌های این مراسم قرائت شعری در  معرفی شیطان بزرگ آمریکا توسط شاعر آیینی، آقای دکتر محمد عظیمی، و پخش چند نماهنگ از مبارزات مردم در هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم بود که مورد توجه حضار قرار گرفت.
عكس هاي مرتبط :
فايل هاي مربوطه :
مراسم افتتاحيه سلسله اردوهاي استکبار ستيزي2.pdf4.6 MB
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ