بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
تازه های خبر
1397/12/23 پنجشنبهدر مراسم رونمایی از کتاب، عنوان شد:
«حسن حسین‌زاده موحد» کم‌سن‌ترین زندانی سیاسی رژیم ستمشاهی بود
یوسف قوجق (داستان‌نویس) در مراسم رونمایی از تازه‌ترین کتابش با عنوان «زندانی دو دیکتاتور» که در عصر روز پنج‌شنبه 23 اسفند 1379 در مسجد حوری تهران برگزار شد، ضمن توضیحاتی درباره این کتاب، گفت که به گواه اسناد و مدارک موجود، شهید حاج‌حسن حسین‌زاده موحد» کم‌سن‌ترین زندانی سیاسی رژیم ستمشاهی بوده است.
در ابتدای این مراسم که به مناسبت روز شهدا و سومین سال درگذشت این شهید آزاده برگزار شده بود، برخی از مداحان اهل‌بیت (ع) به یاد آن شهید، مداحی و ذکر مصیبت گفتند. 
در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان تولیت محترم مسجد جمکران با یادآوری یاد و خاطرة شهید حاج حسن حسین‌زاده موحد، وی را الگو و نمونه‌ای بارز برای جوانان امروز دانستند.
پس از آن، یوسف قوجق نویسنده کتاب، ضمن توضیح درباره محتوای کتاب و چندصدایی بودن اثر و این‌که در این کتاب، اشخاص مختلفی از دوست و دشمن درباره شخصیت‌محوری داستان صحبت می‌کنند، ظلم‌ستیزی آن شهید را مصداق کامل سخنان شهید  آوینی دانست و گفت: «شهید حسن حسین‌زاده موحد، قطعاً کم‌سن‌ترین زندانی قبل از انقلاب بوده، به این اعتبار که به خاطر فعالیت‌های سیاسی خودش در 15 سالگی از سوی ساواک بازداشت شده، نه به واسطه فعالیت‌های سیاسی دیگران و چه خوب گفته، سید شهیدان اهل قلم، شهید مرتضی آوینی که: «اگر انسان‌هایی که مامور به ایجاد تحول در تاریخ هستند، از معیارهای عصر خویش تبعیت کنند، دیگر تحولی در تاریخ اتفاق نخواهد افتاد.»
وی همچنین با استناد به متن پیام مقام معظم رهبری در چهلمین روز درگذشت ایشان، این شهید آزاده را ثابت‌قدم در داشتن عقیده و مرام دانست.
شایان ذکر است که شهید حاج‌حسن حسین‌زاده موحد به مدت 8 سال و 7 ماه در زندان‌های ستمشاهی و 4 سال در زندان حزب بعث (تکریت11) محبوس بوده و سرانجام در آخرین روز از سال 1394 درگذشته است.
رُمان «زندانی دو دیکتاتور» که اخیراً به قلم یوسف قوجق و از سوی موزه عبرت ایران منتشر شده، در سیزده فصل به زندگی و مبارزات شهید حاج‌حسن حسین‌زاده موحد می‌پردازد.
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ