بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
تازه های خبر
1396/12/21 دوشنبه
مراسم رونمایی از تندیس شهید حاج حسن حسین‎زاده موحد در موزه عبرت ایران برگزاری شد
وزیر اطلاعات جناب آقای  دکتر سید محمود علوی  در دومین سالگرد شهادت و آئین رونمائی از تندیس  حسن حسین زاده که در موزه عبرت ایران در تاریخ بیست و یکم اسفند ماه 1396 برگزار شد عنوان کرد:
تشکر می‌کنم از همه برادرانی که این برنامه را در دومین سالگرد شهادت عزیز دلمان آقای حسین‌زاده برپا کردند و حرکت ارزشمندی را انجام دادند. من ممنونم هستم از عزیزانی که موزه عبرت را اداره می‌کنند که در انتقال فرهنگ مبارزه که پیش از انقلاب حاکم بود و سرمایه‌گذاری‌ای که تمام عزیزانمان با تمام وجودشان برای پیروزی انقلاب کردند سختی‌ها و دشواری‌ها و زندان‌ها و سلول‌های انفرادی را تحمل کردند تا انقلاب را به پیروزی رساندند این حال و هوا را در ذهنیت نسل جوان تازه می‌کند.
وی با خوب دانستن حرکت های مسئولین این موزه در برپائی نمایشگاه های استانی مانند اصفهان ، مشهد، مرز  چزابه گفت: من از نزدیک نمایشگاه ها را دیدم و مشاهده کردم که مردم با یک عشق و علاقه ای از صحنه ها بازدید  می کنند ، مخصوصا نسل جوان  احساس می کردند تاریخ مجسم را دارند می بینند.
دکتر علوی  همچنین اظهار داشت:. این حرکت ارزشمند است به گونه‌ای که دوستان گزارش داده‌اند، در سال 96 جمعاً 300000 نفر از موزه و نمایشگاهها بازدید داشته‌اند. سیصد هزار یعنی سیصد هزار ذکر، سیصد هزار یادآوری. و ذکّر هم بایام الله‌ه. عزیزانمان مانند آقای بشارتی  ودیگر پیشکسوتان مبارزه کسانی که بخشی از دوران زندگی‌شان را در همین سلول‌ها گذراندند و در مقابل اراده دژخیمان شاه سر فرود نیاوردند  می‌دانند که چه شرایطی گذشت و چه بهایی ملت ایران و فرزندان ملت ایران و نخبگان و فرهیختگان ما پرداخت کردند تا این انقلاب به پیروزی رسید. این را اگر نسل‌های بعدی هم بدانند آن چه که بعنوان گسست نسلی از آن یاد می‌شود محقق نخواهد شد.
وزیر اطلاعات  با مهم دانستن انتقال ارزش ها و سختی های پیروزی انقلاب به نسل های بعدی  اظهار داشت: انقلاب ما واقعاً نشانه و نماد لطف الهی به بندگان خاص خداوند متعال هست که با عبور از سختی‌ها این نعمت الهی را به دست آوردند. نسل های ما با دیدن این صحنه‌ها متوجه می‌شود که با چه بهایی این نعمت انقلاب به دستش رسیده است.
انقلاب ما واقعاً در شرایطی به پیروزی رسید که هیچ جریان مبارزی پیروزی انقلاب را پیش‌بینی نمی‌کرد. در شرایطی که تمام صداها را سرکوب کرده‌بودند تمام جریانها با تمام راهبردها و استراتژی‌ها چه آنهایی که مبارزه مسلحانه را در پیش گرفته بودند و چه آنهایی که مبارزه سیاسی را در پیش گرفته بودند چه آنهایی که راهکارهای دیگری را در پیش گرفته بودند همه می‌گفتند دیگر مبارزه فایده‌ای ندارد. مؤسسه مطالعات استراتژیک آمریکا هم رسماً اعلام کرد رژیم  شاهنشاهی ایران تا بیست و پنج سال هیچ خطری تهدیدش نمی‌کند و ایران تبدیل به جزیره ثبات شده است. این نقطه‌ای که همه مأیوس بودند نصرت خدا آمد اما به بهای مقاومتی که مبارزین به خرج دادند، به بهایی ایستادگی‌ها، به بهای تحمل‌ها، به بهای تحمل مادران شهدا، خانواده‌های شهدا که فرزندانشان به خاک و خون غلطیدند اما خودشان مشت گره کردند و به میدان آمدند و نگذاشتند شعله مقدس انقلاب فرو بخوابد تا این که انقلاب به پیروزی رسید و ندای الله اکبر در کشورمان طنین افکن شد.
دکتر علوی ضمن ارزشمند دانستن گرامی داشت یاد و خاطره چنین مبارزانی عنوان داشت:
نسل جوان ما از این مراسم  بهره‌های زیادی می‌برند. دوستانمان که الآن موزه عبرت را اداره می‌کنند با بازسازی  صحنه‌هایی که نسل امروز از آن خبر ندارد می‌آیند، بندها را ملاحظه می‌کنند، عکس‌ها را ملاحظه می‌کنند. توضیحات راویان ماجراها را می‌شنوند و در انتها  با یک احساس دیگری از اینجا می‌روند. متوجه می‌شوند به چه قیمتی به این عزت و سربلندی رسیده‌اند و قدرش را می‌دانند. و می‌بینیم که پای آن می‌ایستند. نسل جوانی که بهای پرداخته شده برای این پیروزی را می‌دانند برای دفاع از انقلاب، برای صیانت انقلاب، برای حراست از انقلاب هم با تمام وجودش ‌می‌ایستد.
زندگی شهید حسین‌زاده ، لحظه لحظه عمرش آموزندگی دارد. مخصوصاً برای نسل جوان. از اول جوانی‌شان، توسط عوامل رژیم پهلوی دستگیر شده و به داخل همین سلول‌ها آورده شدند و مردانه در برابر شکنجه‌های ساواک، شکنجه‌های کمیته مشترک، ایستادگی کردند و بعد هم که خاک پاک کشورمان زیر چکمه پلیدان بعثی احساس کرد، جانش را به کف گرفته و به جبهه‌های نبرد شتافت و با تمام وجودش از خاک کشورش از انقلاب مقدسش، از دین عزیزش از اسلام عزیز دفاع کرد. زمانی هم که در چنگال دشمن اسیر شد و دشمن به راحتی می‌‌توانست اراده‌اش را بر جسم او اعمال کند، با تمام وجودش و با آن روح بزرگش در دل اسارت در برابر دشمن مقاومت کرد ، مردانه ایستادگی کرد، مایه دلگرمی سایر اسرا و آزادگان می‌شد و با سید اسیران و آزادگان مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی‌اکبر ابوترابی همراهی داشت در دوران آزادگی و در دوران اسارت در اردوگاههای بغداد ذره‌ای از روح این انسان در دوران اسارت، به اسارت در نیامد. بدنش در اردوگاه اسیر بود ولی روحش آزاد و با همین آزادگی وقتی به کشور بازگشت .
وزیر محترم اطلاعات در پایان از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب خواست تا با برگزاری جلسات ماهانه شب خاطره در محل موزه ،خاطرات خویش  را برای نسل جوان بازگو کنند.
=================

 
شهید حسن حسین‌زاده‌موحد در سوم فروردین سال 1331 هـ. ش. در محلة امامزاده یحیی(ع) شهر تهران دیده به جهان گشود.در پانزده سالگی، به همراه تعدادی از دوستانِ خود هیئتی مذهبی ـ انقلابی به نام «هیئت جوانان اسلامی مرکزی حسینی» راه‌اندازی نمود که به همین جرم، در روز اول اردیبهشت 1346 بازداشت و به سه ماه حبس تأدیبی محکوم گردید. وی به علت فعالیت‌های انقلابی‌اش ، از سال‌های 1347 تا 1349، طی سه مرحله بازداشت و جمعاً به چهار سال و هفت ماه حبس محکوم شد.
حسین‌زاده‌موحد، پس از آزادی مجدداً در مسیر مبارزه با طاغوت قرار گرفت و در سال 1354 برای پنجمین بار بازداشت و پس از تحمل 8 ماه شکنجه‌های بی‌رحمانه در کمیته مشترک ضد خرابکاری ساواک- شهربانی، به 15 سال حبس محکوم گردید و نهایتاً دو ماه مانده به انقلاب، در تاریخ 21/9/1357 از زندان شد.
ایشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با آغاز جنگ تحمیلی در سال 1359 به صورت داوطلبانه به جبهه رفت و در سال 1365 در خط مقدم عملیات کربلای 5 مورد اصابت گلوله قرار گرفته؛ به اسارت درآمد و تا زمان تبادل اسرا، در اردوگاه تکریت 11 در حبس بسر برد.
حسن حسین‌زاده‌موحد، سرانجام در سحرگاه آخرین روز سال 1394دعوتِ حق را لبیک گفت و به شهادت رسید و در یکی از صحن‌های حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به خاک سپرده شد.

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ