اسناد تاریخی
1392/5/1 سه‌شنبه
سيد محمد موسوي نسب

 ايشان از جمله افرادي بود كه قبل از دستگيري حضرت امام خميني(ره) در پانزدهم خرداد 1342 به همراه تعدادي از علما دستگير و در زندان موقت شهرباني (موزه عبرت كنوني) زنداني گرديد.


 بسمه تعالي شأنه

الا بذكرالله تطمئنّ القلوب1

دنيا دار حادثه است گردش افلاك حوادثي در بردارد و مسلماً همه حوادث بر طبق ميل و دلخواه ما نخواهد بود -الدهر يومان يوم لك و يوم عليك2-. ايمان به غيب لازم است تا در حوادث ناگوار زندگي دل آدمي را نگه‌دارد فلذا ما مشاهده مي‌كنيم غالباً خودكشي و انتحار بين مردم بي‌ايمان و بي‌خبر از دين و روحانيت اتفاق مي‌افتد. در مقابل كوچكترين مصيبتي پيمانه صبرشان لبريز و خود را مي‌بازند و بر عكس هر قدر بار مصيبت سنگين‌تر باشد انسان موحد استقامتش بيشتر . آري به ذكر و ياد خداست كه دلها آرام مي‌گيرد.

پافشاري استقامت ميخ                          

                              سزد ار عبرت بشر گردد

بر سرش هر چه بيشتر كوبي                  

                            پافشاريش بيشتر گردد

قريب به يك ماه و چند روز است كه به جرم دفاع از حريم دين در زندان موقت شهرباني به سر مي‌برم. اميد است محروميت‌هاي زندان درس استقامتي باشد براي ما تا در آينده بهتر بتوانيم به وظائف خود عمل كنيم. از جمله افرادي كه در زندان افتخار زيارتشان را پيدا نمودم دانشمند محترم خطيب عاليقدر آقاي اهري تبريزي مي‌باشد كه اين چند جمله در دفتر يادبود ايشان تحرير شد اميد است حقير را از دعاي خير فراموش نفرمايند.

سيد محمد موسوي نسب
42/4/17

1-سوره رعد، آيه 28

2-بحارالانوار ، ج 33 ، ص 498

تمامی حقوق برای موزه عبرت ایران محفوظ می باشد .

www.ebratmuseum.ir